Hufiec ZHP Uniejów uczestniczył Święcie Chorągwi Łódzkiej

W tym roku gospodarzem święta było Kutno. Tegorocznym hasłem przewodnim było ,, Harcerstwo rozkwita ‘’. Hasło to podkreśla jak ważnym ruchem w dzisiejszym świecie jest harcerstwo. Ruch który pragnie wychowywać młodych ludzi, stawiać im wyzwania oraz pomagać w osiąganiu celów. Ruch, który kształtuje harcerskie postawy i wartości.
To była okazja do spotkania się z harcerzami z całego województwa. W sumie do Kutna przyjechało ponad 2000 zuchów i harcerzy. W święcie uczestniczył również Hufiec ZHP Uniejów. Pojechały zuchy i harcerze z Szadku, orkiestra oraz Zespół Sztandarowy Hufca. Uczestniczyliśmy również jako Harcerska Służba Zabezpieczająca imprezę.
Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji – gry terenowe, pokazy, konkursy, piknik. W trakcie tych zajęć bawiliśmy się wyśmienicie. Zobaczyliśmy Kutno, poznaliśmy jego historię i mieszkańców.

Pwd Małgorzata Rosik
Hm Barbara Zwolińska