• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

11 listopada 2017

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zgromadziły na uniejowskim rynku ludność naszego miasta, a w tym liczną reprezentację Hufca ZHP Uniejów. Jak co roku, zebrane pod Domem Harcerza poczty sztandarowe, delegacje z wiązankami, harcerze niosący ogromną biało-czerwoną flagę i ludność cywilna ruszyli w przemarszu prowadzonym przez Druha pwd. Piotra Kozłowskiego, idąc przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZHP-OSP do uniejowskiej Kolegiaty, by tam wziąć udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawianej przez Proboszcza naszej Parafii, Dziekana Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza. Po mszy, na której łączyliśmy się w duchu patriotyzmu, ruszyliśmy dalej w niezmiennym szyku na uniejowski rynek. Tam po uroczystym powitaniu zebranych przez Komendant Hufca, pwd. Małgorzatę Rosik, odczytaniu gawędy harcerskiej przez pwd. Sylwię Wojtczak, został odczytany apel poległych autorstwa ś.p. Druha hm. Wiesława Winnickiego, czego dokonał Druh Konrad Bączyk. Podczas odczytywania tegoż apelu z nieba zaczął siąpić deszcz, a z każdą kolejną minutą padał co raz odważniej nie oszczędzając zebranej ludności, która następnie przystąpiła do składania wiązanek przy pomniku Bohaterów Września 1939r. odbieranych przez nasze harcerki. Gdy wszystkie delegacje złożyły kwiaty, Druh pwd. Piotr Kozłowski wydał komendę formując szyk, w którym ustawione poczty sztandarowe zostały odprowadzone przez orkiestrę pod budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie. Tam zakończyła się oficjalna część uroczystości, po której zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek do remizy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01