• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Zwyczajowe powitanie KRASNONUTEK

Uroczyste przyjęcie nowych uczniów do gromady zuchowej „Krasnonutki” odbyło się 9 października b.r. Trzecioklasiści przygotowali dla nowo przybyłych Pierwszaków grę terenową. Pokonanie trasy oznaczonej  znakami patrolowymi wymagało od Nowych dużego wysiłku fizycznego oraz dużej sprawności umysłu.  Zadrzewiony teren przy korcie tenisowym symbolizował  las.  Kandydaci do gromady zuchowej musieli zadbać o to, by w „pobliskim lesie” zwierzętom nie zabrakło jedzenia. Zebrali dużą ilość szyszek, żołędzi i kasztanów.  W lesie znajdowało się stado wilków, należało je ominąć  tak, by dotrzeć do „leśniczówki”.  Wielką niespodzianką był  pozostawiony przez Trzecioklasistów list o tym, że w „norze lisa” został ukryty skarb.  Zaangażowanie szukających opłacało się. W znalezionej norze  schowane było pudełko słodyczy. Zanim jednak można było je odpakować, każdy kandydat na członka gromady  musiał podać dwa skojarzenia z wyrazem „jesień”. Wszystkie przyszłe i pełnoprawne zuchy były mocno zaangażowane w grę, dlatego mogły wreszcie odetchnąć.  Starsi i młodsi  mogli podsumować  turniej, opowiedzieć o problemach i trudnościach, jakie pojawiły się podczas przygotowania i podczas gry. Udział w  takiej zbiórki pozwolił  im na lepsze poznanie siebie i swoich kolegów z gromady zuchowej. Podczas zajęć dzieci uświadomiły sobie, jakie korzyści płyną ze współpracy w szóstkach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01