• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Zuchowy wolontariat

Kolejny raz zuchy i uczniowie klasy I c i III a w miesiącu grudniu stali się pomocnikami Mikołaja. Przygotowali paczkę dla starszej, schorowanej, potrzebującej pomocy osobie. Do realizacji zadania wszyscy podeszli z dużym zaangażowaniem. Akcja ta nie odbyłaby się bez aprobaty i pomocy rodziców. Zgromadzone artykuły zostały zapakowane i pięknie ozdobione świątecznymi motywami wykonanymi przez dzieci. Finał wolontariatu odbył się 22 grudnia 2017 r. podczas Wigilii zuchów i uczniów, na który został zaproszony hm. Marian Pięgot wraz z pwd. Andrzejem Markiem. Zaproszeni goście przynieśli na spotkanie Światełko Betlejemskie. Podczas świętowania wszyscy dzielili się opłatkiem, składali życzenia, wspólnie kolędowali oraz wysłuchali gawędy „O wielkim sercu”. Po spotkaniu instruktorzy dostarczyli paczkę pod wyznaczony adres. Obdarowana osoba nie kryła wielkiego wzruszenia i wdzięczności dla tych, którzy przyczynili się do sprawienia jej tak wielkiej radości. Taka akcja uczy budowania świata wartości, relacji poprzez uśmiech, dobre słowo i radości pomagania. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców preferujących wychowanie poprzez troskę o drugiego człowieka.

pwd. Małgorzata Antoniak pwd. Magdalena Derlacz

ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01