• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Biwak Noworoczny 2018 - sprawozdanie

W pierwszym tygodniu Nowego 2018 Roku, zuchy i harcerze z Hufca Uniejów, przyjechali do Wielenina na Biwak Noworoczny. Po przyjeździe, zakwaterowaniu i apelu poprowadzonym przez komendanta biwaku druha pwd. Piotra Kozłowskiego, odbyły się pierwsze zajęcia umożliwiające zdobycia sprawności harcerskich i zuchowych. Prowadzone przez specjalistów oraz pasjonatów w danej dziedzinie - a były to: zajęcia z fotografii, majsterki, robotyki, pierwsza pomoc medyczna, zasady higienicznego trybu życia, sportowe i strażnik Betlejemskiego Światła Pokoju. Wieczorem wszyscy zasiedli przy świecowisku aby wysłuchać gawędę o Andrzeju Małkowskim, którą poprowadził hm. Piotr Łukasiewicz, a nastrojowe piosenki z gitarowym brzmieniem umilały ten czas. Wykonawców nagradzano harcerskimi okrzykami. Po dniu pełnym wrażeń, harcerze szybko ułożyli się do snu. Następnego dnia uczestników biwaku czekały zmagania w turnieju drużyn. Prowadzący byli niezwykle pomysłowi, pytania sprawdzające wiedzę i poziom intelektualny uczestników, zjadanie owoców i warzyw na czas(w tym cytryny!) oraz rywalizacje sportowe z utrudnieniem w postaci utraty możliwości korzystania z jednej z kończyn lub zmysłu wzroku czy mowy, to tylko niektóre z fantastycznych zabaw. Zwyciężyła DH ,,Włóczykije’’ z Piekar. Gratulujemy! W tym czasie zuchy zrobiły piękne świeczniki z masy solnej, ozdobione i pomalowane kolorowymi farbami zabrały do swoich domów na pamiątkę. Po obiedzie harcerze wyruszyli na bieg terenowy, zwiedzając okolicę i dotleniając się. Wszyscy bawili się znakomicie. Pożegnalny apel z rozdaniem drużynom zdobytych sprawności zakończył Biwak Noworoczny. Zmęczeni, lecz jednocześnie naładowani pozytywną energią, wrócili do domów. Cel biwaku został osiągnięty, a starania wszystkich osób przygotowujących to piękne wydarzenie – docenione. Ogromne podziękowania dla wszystkich za poświęcony czas i energię, za uśmiech i miłe słowo, a także za wszelką pomoc w organizacji tego biwaku.

ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01