RAJD PIESZY „SZLAKIEM BOHATERA” 7-9 CZERWCA 2013 r.

Regulamin współzawodnictwa o tytuł:

Najlepszego patrolu Rajdu szlakiem Marii Konopnickiej.

1. Organizatorem Rajdu jest Hufiec ZHP im. Marii Konopnickiej w  Uniejowie
  2. W Rajdzie mogą uczestniczyć gromady zuchowe, harcerskie, starszoharcerskie oraz  wędrownicze a także mieszane, zorganizowane w patrole max.15 osobowe pod opieką pełnoletniego opiekuna,
  3. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do dnia 5 czerwca ilości osób w Komendzie Hufca.
  4. Każdy patrol przed Rajdem:

– przygotowuje prace plastyczne do utworów Marii Konopnickiej (min. 5);

- 2 wiersze patronki Hufca do zaprezentowania w niedzielę;

-zapoznaje się z biografią bohaterki Hufca;

- piosenkę harcerską, pląs ( mile widziane coś mniej znanego) i zabawę na ognisko,

5. W czasie rajdu oceniane będą:

- przygotowanie zadań przedrajdowych,

- sprawne  pokonanie trasy rajdu i rozbicie namiotu,

- wiedza z historii skautingu i ZHP, symboliki,

- znajomość regulaminu mundurowego ZHP,

- znajomość zasad musztry i ceremoniału harcerskiego,

- zachowanie i postawa harcerska w czasie trwania Rajdu;

6. Punktacja przyznawana będzie przez Komendę Rajdu, która stanowić będzie obecna kadra.

7. Przewidywany koszt wyżywienia: 7zł.

8. Ekwipunek:

każdy uczestnik na trasie Rajdu powinien posiadać :

- strój stosowny do pogody,

-wygodne obuwie,

- bagaż podręczny w postaci plecaka z wodą do picia, deszczówką, przybory do pisania, ew. telefonem komórkowym, (z którego korzysta wyłącznie na postojach), drobnym kieszonkowym;

Na noclegu:

-dres do spania,

-przybory toaletowe,

- przybory do jedzenia,

- bielizna i skarpetki na zmianę,

- ciepłą bluzę, dżinsy,

- umundurowanie harcerskie (dopuszczalny jednolity strój dla całej drużyny lub chusty harcerskie noszone na szyi)

- ew. coś na komary, krem nawilżajacy.

9. Patrole mają do pokonania trzy odcinki rajdowe i zadania na postojach:

Piątek

Uniejów- Wielenin 6,2 km, (wyjście z pod Komendy Hufca, przejście na cmentarz, zapalnie znicza na grobie dzieci Konopnickiej, pokonanie trasy do Wielenina, na trasie przypominamy słowa Roty i hymnu Hufca)

Wielenin- rozbicie namiotu (o ile nie będzie padać), przygotowanie kolacji, prezentacja drużyny w czasie ogniska-kilka słów o sobie, piosenka, pląs, zabawa; sprawdzenie się w harcerskim quizie;

Sobota

Wielenin – Stemplew 3,9 km ( rozkwaterowanie i uprzątnięcie miejsca noclegu, śniadanie, musztra, wyjście na trasę, w Stemplewie: obiad, odpoczynek, zajęcia programowe, wyjście na trasę)

Stemplew - Świnice Warckie 4 km ( przygotowanie kolacji, przygotowanie noclegu, uroczyste ognisko)

Niedziela

Przejazd Świnice- Gusin (złożenie kwiatów)- Bronów ( uroczysty apel, złożenie kwiatów, występy i recytacje, turniej wiedzy o Konopnickiej, wystawa prac plastycznych).