• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP już za nami

Prawie 800 harcerzy wzięło udział w tegorocznym Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP, które w drugi weekend września br. trwało w Łodzi. Reprezentacja V Szczepu DH Nieprzetartego Szlaku  ze Stemplewa, licząca 6 osób oraz dwóch opiekunów uczestniczyła w grach, warsztatach  i koncertach zorganizowanych w ramach Chorągwianej Inauguracji Roku. Tegoroczne Święto odbywało się pod hasłem „Kuźnia Sukcesu”.


W piątek po zakwaterowaniu i kolacji stemplewscy harcerze wzięli udział w oficjalnym otwarciu Święta, które swą obecnością zaszczyciła Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi. Harcerze odznaczyli swojego gościa Srebrną Odznaką Zasłużonego dla Chorągwi Łódzkiej ZHP, dziękując w ten sposób za zawsze chętnie okazywaną pomoc  i wsparcie ze strony władz miasta. Sobotnie zajęcia okazały się wspaniałym sposobem na odkrywanie nowych pasji. Dziewczęta i chłopcy z naszej drużyny mieli okazję spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Uczestniczyli w warsztacie technicznym, na którym skonstruowali latarkę. Za zajęciach w ciemni fotograficznej poznali bardzo starą metodę wywoływania zdjęć. Podążając ulicami miasta odkrywali coraz to nowe pasje. Wieczorem wszystkie gromady i drużyny spotkały się w Parku na Zdrowiu, gdzie odbył się koncert. Imprezę rozpoczął pokaz tancerek z Agencji „Nisha Art”, a następnie zagrały, znane w kręgach turystyczno-harcerskich, zespoły Zakaz Wyprzedzania oraz Cisza jak Ta. W niedzielne przedpołudnie harcerze wzięli udział w Mszy Św. Po mszy wszyscy licznie zgromadzili się na festynie „Kuźnia Sukcesu”, gdzie można było mile spędzić czas i zdobyć nowe umiejętności. Na zakończenie Święta reprezentacje Hufców wzięły udział w uroczystym apelu kończącym Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Harcerze zadowoleni, pełni pozytywnej energii i nowych pomysłów na rozpoczynający się rok harcerski wrócili do Stemplewa. Przed nimi dużo pracy, wiele wspaniałych chwil i nowych harcerskich przygód.

pwd. Sylwia Wojtczak
Katarzyna Wyrzykowska

wosm wagggs-01-01