• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

BIWAK NOWOROCZNY W WIELENINIE ,, W zgodzie z przyrodą"

Biwak odbył się w dniach 08-10 stycznia. W biwaku uczestniczyło 102 uczestników.
Zajęcia prowadzone były jednocześnie w trzech pionach-zuchowym, harcerskim i starszoharcerskim. W piątek odbyła się prelekcja dh pwd Bogdana Zielonki na temat pszczół. Dzieci mogły poznać ul od środka, zwyczaje pszczół oraz skosztować pysznego miodu.
Następnie przymierzały stroje dla pszczelarzy oraz oglądały przyżądy którymi się posługują.
Na wieczór odbyło się świecowisko i turniej tenisa stołowego dla chętnych osób.
Świecowisko prowadziła dh phm Anna Walczk natomiast turniej przeprowadził pwd Piotr Kozłowski. Dla wszystkich biorących udział w turnieju tenisa nagrodą było spotkanie ze strażakami z OSP Wielenin, którzy przyjechali wozem strażackim oraz drobne nagrody rzeczowe.
W sobotę odbyły się zajęcia w lesie z Panem Witoldem Ochapskim i myśliwymi z Koła myśliwskiego "Gęgawa" z Uniejowa. Harcerze do lasu zawędrowali bawiąc się w podchody. Zuchy dzielnie przemaszerowały obserwując przyrodę zimą. W lesie myśliwi przygotowali  ogniska oraz zajęcia na temat dokarmiania zwierząt w okresie zimowym. Następnie zabrali karmę i pomaszerowali do karmników z dziećmi nakarmić zwierzynę. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się wiatrówką. Przy ogniskach również na koniec myśliwi zapewnili nam ciepły posiłek w postaci kiełbasek upieczonych samodzielnie nad ogniskiem.
W miedzy czasie odbywały się warsztaty dla zuchów i harcerzy prowadzone przez instruktorów Hufca Uniejów.
Nie mogło też zabraknąć dyskoteki dla harcerzy oraz balu małych pszczółek  dla zuchów.
Biwak zakończył się w niedzielę po czynnym uczestnictwie we Mszy świętej w Kościele w Wieleninie.
Wszystkim, którzy pomogli nam wykreować tak piękną imprezę dziękujemy serdecznie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01