• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

KURS PRZEWODNIKOWSKI „NA TROPIE” TRWA…

17 harcerzy z Hufca Pabianice, 7 z Hufca Uniejów, 3 harcerki z Hufca Skierniewice i 1 harcerka z Hufca Łódź Górna w miniony piątek rozpoczęło uczestnictwo w Kursie Przewodnikowskim „TROP” organizowanym przez Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Pabianice.
Zajęcia szkoleniowe odbywały się w Zespole Szkół w Uniejowie. Kursanci zgłębiali tajniki harcerskiej metody wychowawczej, poznawali prawidłowości rozwoju psychofizycznego człowieka, uświadomili sobie na czym opiera się wychowanie w ZHP oraz dyskutowali o roli instruktora jako wychowawcy i opiekuna analizując treść Zobowiązania Instruktorskiego. Zdobywali również wiedzę i umiejętności z zakresu: prowadzenia dokumentacji gromady i drużyny, regulaminów obowiązujących w ZHP dotyczących mundurów, odznak i oznak, musztry i ceremoniału harcerskiego, przepisów prawnych i organizacyjnych dotyczących wszelkich form wypoczynku, zapewnienia bezpieczeństwa podczas harcerskich aktywności, poszukiwali różnorodnych źródeł wiedzy przydatnych dla instruktorów oraz odkrywali sens i zastosowanie zapisów Statutu ZHP.
Swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami dzielili się następujący prowadzący zajęcia: hm Dorota Lauer-Tomecka, phm Anna Szynkiewicz, pwd Barbara Banaszczyk, pwd Kamila Buczek, pwd Sylwia Urbańska, pwd Dorota Dorawa, phm Anna Walczak (Hufiec Uniejów), phm Piotr Dorawa i pwd Tomasz Morzyszek.
A że nie samą nauką harcerz żyje, kursanci i kadra skorzystali z okazji przebywania w Uniejowie i spędzili prawie 2 godziny na tamtejszych termach.
Przed kursantami i kadrą jeszcze jeden weekend – tym razem w Pabianicach. W oczekiwaniu zapraszamy do oglądania relacji zdjęciowej z dotychczasowych działań.

phm. Anna Szynkiewicz

KURS PRZEWODNIKOWSKI „NA TROPIE” TRWA…

wosm wagggs-01-01