• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Kurs przewodnikowski dobiegł już końca

Dziękujemy Hufcowi Pabianice za owocną współpracę.
Gratuluje  Martynie Włodarskiej,  Karolinie Bugajak, Karolinie Powłoce, Milenie Kudanowskiej, Natalii Tomczyk, Lidii Sobczyńskiej i Konradowi Bączykowi .
Dlaczego warto zostać instruktorem?
Bycie instruktorem to coś więcej niż bycie harcerskim wychowawcą. To droga, którą można kroczyć. Niezwykle trudna, kręta, nieraz bardzo męcząca. Ale od innych dróg różni się tym, że ma wyraźny cel i że zawsze pnie się w górę. Życie instruktora jest niesamowitą przygodą, która dzieje się właśnie na takiej drodze. Instruktor zawsze dostrzeże potencjał tam, gdzie zwykły człowiek przeszedłby obojętnie. Znajdzie rozwiązanie w każdej trudnej sytuacji. A wraz ze swym bagażem doświadczeń i silną determinacją daje przykład tym, którzy chcieliby tak jak on przecierać instruktorskie ścieżki.
Po czym poznać dobrego instruktora?


Jest przede wszystkim dobrym człowiekiem. "Dobry człowiek, choćby wiele razy upadał, znajdzie siłę, żeby wstać. Tą siłą są jego dobre uczynki wobec innych". Dobry instruktor nie dba tylko o siebie, ale także o ludzi, za których staje się odpowiedzialny składając Zobowiązanie Instruktorskie.
Dobry instruktor patrzy na świat nie tylko swoimi oczyma, ale także oczyma innych, musi patrzeć z wielu perspektyw, żeby umieć obiektywnie ocenić to co dzieje się wokół niego.
Dobry instruktor jest odważny, nie boi się świata, które nie raz wydaje się nam straszne i złe. Szuka odpowiedniej drogi uparcie dążąc do wyznaczonego celu. A te cele potrafi sobie stawiać na co dzień.
Dobry instruktor wie, że nie jest i nigdy nie będzie idealny. Dlatego właśnie ceni sobie nieustanna prace nad sobą, która jest wpisana w jego instruktorską ścieżkę rozwoju.
Dobry instruktor nigdy nie staje w miejscu. Ciągle działa, uczy się, nabywa doświadczenie. A tym wszystkim dzieli się z innymi, wychowując kolejne pokolenia instruktorów.
Nie! Nie łatwo jest być instruktorem
Dobry przykład dawać co krok
Wciąż świecić jasno jak słońce
Gdy wokoło mrok.
Mówić prawdę i myśleć pięknie
A gdy trzeba iść czasem pod prąd
I zostać kiedy ci każą
Żebyś poszedł stąd…
Cieszymy się, że są osoby, które nie boją się wyzwań, chcą wychowywać kolejne pokolenia zuchów i harcerzy.
Teraz czas na Was by wykazać się w swoich środowiskach i na swojej instruktorskiej drodze!

wosm wagggs-01-01