• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Harcerska Akcja Letnia Obóz Hufca ZHP Uniejów – Pobierowo 2016

„W lesie na polanie, pali się ognisko, a wszyscy harcerze siedzą przy nim blisko…”- tak właśnie działo się wieczorami na obozie w Pobierowie, gdzie wypoczywali harcerze Hufca ZHP Uniejów. Korzystali z niezwykle gościnnej bazy Hufca ZHP Konin w terminie od 20.07. do 02.08. Pogoda dopisała, dzięki czemu, przeżyli niejedną wakacyjną przygodę.
Na obóz wyjechało 46 dzieci pod opieką wykwalifikowanej kadry. Kolejne dni pobytu obfitowały w rozmaite atrakcje. Harcerze sprawnie zagospodarowali teren obozowiska. Odbyli zwiad po Pobierowie i okolicy. Przeżyli spotkanie z Neptunem w czasie chrztu z morzem. Plażowali, korzystając z kąpieli słonecznych i morskich. Grali w piłkę plażową oraz tworzyli piaskowe rzeźby.
Uczestnicy obozu odbyli pieszą wędrówkę do Trzęsacza. Poznali miejscowe legendy. W czasie codziennych zajęć uczyli się jak ekologicznie biwakować, rozpoznawać leśną florę, poruszać się określając kierunki w terenie. Budowali szałasy, urządzali podchody i rozmaite rozgrywki. Wieczorami zasiadali przy ogniu, by śpiewać harcerskie piosenki. Poznali różne tańce i zabawy integracyjne. Uczyli się jak współpracować w małych grupach.
W czasie trwania obozu harcerze udali się na wycieczkę autokarową do Centrum Słowian i Wikingów (Recław) tuż obok Wolina. Wzięli tam udział w fantastycznej grze historycznej. Dzięki niej poznali trudy dnia codziennego i kulturę słowiańskich przodków. Mieli również okazje zwiedzić Kamień Pomorski. Zapoznali się ze zbiorami Muzeum Kamienia. Podziwiali konkatedrę z jej słynnymi kamieńskimi organami. Przespacerowali się promenadą miasteczka.
Obozowe dni mijały szybko i aktywnie. Harcerze przygotowali i przeprowadzili obozową olimpiadę sportów wszelakich. Rozpalali ognisko tuż po deszczu i ćwiczyli się w udzielaniu pierwszej pomocy. Zmierzyli się w grze integracyjnej „Contra”, w której tradycja jest remis końcowy. Ostatnią z atrakcji było wejście na latarnię morską w Niechorzu. Panorama nadmorskiej okolicy pozostanie w pamięci tych, którym udało się wspiąć na 200 latarnianych stopni.
Nadmorski klimat posłużył wszystkim obozowiczom. Wrócili wypoczęci, z bagażem nowych doświadczeń i przyjaźni, nucąc pod nosem: ” i nikomu nie potrzebna jest dziś cywilizacja, no bo każdy przecież jest na wakacjach”.

ZOBACZ ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01