Gromady

GZ "Leśne Duszki"                         

GZ "Leśne Duszki" powstała w październiku 2009r. z inicjatywy druhny Martyny Włodarskiej, pełniącej wówczas funkcję zastępowej w 3DH "Wędrowne Ptaki". Opiekę nad gromadą od początku jej działalności sprawuje druhna Magdalena Derlacz. W prowadzeniu gromady druhnie Martynie pomaga druhna Kinga Krajewska. W pierwszym roku swojej działalności na "Leśne Duszki" składało się 11 pierwszoklasistów. W późniejszym czasie do gromady dołączyło kilkoro zuchów rozpoczynających swoją szkolną karierę wraz z wrześniem 2010r. Prężność działania nieustannie wzrasta. W obchody Dnia Myśli Braterskiej - 25.02.2011 zuchy złożyły swoją obietnicę i przyjęły znaczki zucha z rąk druhny hm. Barbary Zwolińskiej - opiekunki próby instruktorskiej drużynowej Martyny.

10 GZ "Słoneczna Gromada"                     

3 GZ "Wesołe Zwierzątka"                         

Gromada ‘Wesołe Zwierzątka’ powstała 1999r., a pierwszą jej drużynową była dh Magdalena Derlacz. Po trzech latach na krótko zastąpiła ją Magdalena Standryk, a do 2004r. drużynowym został dh Zbigniew Koperek. Wraz z przyrzeczeniem harcerskim zuchów, ‘Wesołe Zwierzątka’ zakończyły swoją działalność. Reaktywacją miała miejsce pod koniec kwietnia 2009r. Aleksandra Sobańska, która w latach 2001-2004, aż do przyrzeczenia należała do tej gromady postanowiła wznowić jej działalność, a sama jest przyboczną DSH ‘Khako-Czarni’. Do gromady należą zuchy z rocznika 2001r.

wosm wagggs-01-01