• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Rajd Granica 2016

Kolejny raz harcerze V Szczepu DH NS w Stemplewie musieli zmierzyć się z pieszą wędrówką po górach Karkonoskich. Przygoda zaczęła się już po przyjeździe. Wszystkie grupy harcerzy ruszyły na przygotowaną grę patrolową po mieście. Punkty na trasie okazały się sprawdzianem wiadomości oraz orientacją w terenie, z którą poradziliśmy sobie bezbłędnie. Po przeprowadzonej grze mogliśmy zjeść obiadokolację. Następnym punktem było ognisko podczas którego drużyny przedstawiały się ,pląsały i śpiewały harcerskie piosenki. Drugi dzień to zmagania z górskimi szlakami. Najpierw wyciągiem na sam szczyt Szrenicy następne zejście piesze przez Schronisko pod Łabskim Szczytem. Tam można było się zatrzymać i odpocząć. Całe zejście w dół było nie lada wyzwaniem. Wąskie ścieżki, wyścielone kamieniami i kłodami, które trzeba było starannie omijać aby nie nabawić się kontuzji. Pomimo zmęczenia i trudności wszystkim udało się szczęśliwie zakończyć tę wyprawę. Wieczorem czekała nas niespodzianka - koncert Wrocławskiej Orkiestry Dętej ZHP. Było bardzo wesoło. Orkiestra grała znane przeboje jak i piosenki harcerskie. Następnego dnia udaliśmy się w kolejną trasę. Trasa wiodła spod pięknego kościoła Wang w Karpaczu, do schroniska Samotnia. Podejście początkowo wydawało się niezbyt wymagające. Jednak pod koniec znowu kamienie i walka z własnymi słabościami. Warto było jednak się poświęcić, ponieważ na końcu podejścia ukazał się nam malowniczy widok schroniska oraz przylegające do niego wody jeziora otoczone wysokimi, skalnymi ścianami. Po powrocie czekał na strudzonych harcerzy pyszny posiłek, który dodał im sił aby podołać następnemu zadaniu. Polegało ono na wykonaniu prac plastycznych na temat gór i ich piękna. Wieczorem odbył się uroczysty apel gdzie wręczono dyplomy i nagrody wszystkim drużynom uczestniczącym w Rajdzie. Uczestnictwo w Rajdzie Granica to niezapomniana przygoda, wiele atrakcji, pokonywanie w samodzielny marszu wielu kilometrów szlaków górskich, to pokonywanie własnych słabości, udowodnienie sobie i przyjaciołom, że wspólna wędrówka to wspólna pasja i przyjaźń, która może przetrwać lata.

ZOBACZ ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01