• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Narodowe Święto Niepodległości w Uniejowie

Uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się zbiórką delegacji przy Domu Harcerza. W dalszej części programu znalazły się: przemarsz do Rynku, uroczystości przy pomniku Bohaterów Września 1939 roku ( Apel Poległych, gawęda harcerska, składanie wiązanek kwiatów, krótki koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej ZHP - OSP), Msza Święta za Ojczyznę oraz gorący poczęstunek dla uczestników gminnego spotkania. Głównymi organizatorami tegorocznych obchodów byli: Burmistrz Miasta Uniejów, Komenda Hufca ZHP im. Marii Konopnickiej w Uniejowie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Floriana w Uniejowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Termy Uniejów oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie i Zespół Szkół w Uniejowie. Uroczystość swą obecnością zaszczyciły licznie przybyłe delegacje: przedstawiciel Biura Poselskiego Pana Piotra Polaka – Pani Dorota Więckowska, w imieniu Senatora Przemysława Błaszczyka – Pani Ewelina Niciak, przedstawiciele lokalnych samorządów, Parafii, jednostek Gminy Uniejów oraz przedstawiciele oświaty, spółek gminnych, stowarzyszeń, banków, partii politycznych i jednostek OSP. Komenda Hufca ZHP Uniejów serdecznie dziękuje zuchom, harcerzom, instruktorom oraz wszystkim uczestnikom gminnej uroczystości za obecność, a tym samym kultywowanie pamięci o bohaterach tamtych dni i oddawanie im należnego hołdu. Foto: KH ZHP Uniejów A.Sobczak R.Troczyński

ZOBACZ ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01