• slider1.jpg
  • slider2.jpg
  • slider3.jpg
  • slider4.jpg

Start

Radość w Hufcu ZHP Uniejów

Obecnie w Hufcu pracuje 29 instruktorów-wolontariuszy. Są to osoby z prawdziwą pasją, oddający serce na dłoni dzieciom, które  chętnie przychodzą na zbiórki zuchowe i harcerskie. Są to osoby, które nie odmawiają w potrzebie, zawsze służą pomocą. Przekazują harcerskie wartości otoczeniu, kochają  Ojczyznę, swoją postawą deklarują radosny patriotyzm. Pomagają dzieciom osiągać cele i kształtują charaktery. Nie szczędzą wysiłku, czasu dla wyzwań jakie stawia im na drodze ruch harcerski. Harcerstwo rozkwita dzięki tym ludziom od 100 lat.
Taką też osobą jest druhna Milena Kudanowska, która przed Komisją Stopni Instruktorskich zadeklarowała, że chce zostać instruktorką ZHP. Dlatego 1 września 2017r., podczas oddania hołdu poległym w czasie II wojny światowej naszym żołnierzom, na Cmentarzu Uniejowskim złożyła zobowiązanie instruktorskie, a tym samym została pełnoprawną instruktorką w stopniu przewodnika. Dh pwd Milena Kudanowska prowadziła wraz z pwd Piotrem Kozłowskim i dh Karoliną Powłoką VIII drużynę harcerską im. Mikołaja Kopernika w Wieleninie. Od niedawna podjęła się prowadzić Gromadę Zuchową ,,Leśne Ludki" z Wielenina. Uczestniczyła również w obozach harcerskich jako wychowawca - drużynowa w 2016, 2017 r.  po uprzednim skończeniu kursu wychowawców kolonijnych. Czynnie uczestniczy w życiu Gromady i Hufca ZHP Uniejów.
Serdecznie gratulujemy druhnie wytrwałości i determinacji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Życzymy powodzenia w pracy instruktorskiej i w życiu prywatnym.
Hufiec Uniejów tym samym od 1 września 2017 pracuje w gronie  30 instruktorów.

autor
Pwd Małgorzata Rosik
Hm Barbara Zwolińska

ZDJĘCIA

wosm wagggs-01-01