Uchwała Komendy Hufca ZHP Uniejów Nr 1 z dn. 12.04.2018

Uchwała Komendy Hufca ZHP Uniejów

Nr 1 z dn. 12.04.2018

W sprawie dofinansowania lub współfinansowania kosztów kursów i szkoleń

Komenda Hufca ZHP Uniejów postanawia;

1. Instruktor/ kandydat na kurs:

* Przewodnikowski- otrzymuje 50% dofinansowania kosztu kursu, dojazd we własnym zakresie

* Podharcmistrzowski, harcmistrzowski – otrzymuje 100% dofinansowania kosztu kursu + pokrycie kosztów przejazdu,

* Metodyczny – otrzymuje 100% dofinansowania kursu, dojazd we własnym zakresie

Instruktor z dofinansowania może korzystać jeden raz w roku.

2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Pwd Małgorzata Rosik

Rozkaz L8/2018 a

Związek Harcerstwa Polskiego                             Uniejów dn.12.10.2018

Chorągiew Łódzka, Hufiec Uniejów

Ul. Kilińskiego 18

99-210 Uniejów

Rozkaz L.8/2018

1.Zarządzenia i informacje

1.2 Informacje

1.2.1 W związku z odwołaniem od ogłoszonej listy osób z czynnym prawem wyborczym na podstawie pkt. 24 Ordynacji Wyborczej ZHP podaję listę osób z Hufca Uniejów posiadających czynne prawo wyborcze podczas Zjazdu Nadzwyczajnego 30.10.2018

1. pwd Damian Hync drużynowy, Administrator Hufca

2. dh Sylwia Wrąbel drużynowa

3. dh Krzysztof Kulczycki drużynowy

Wnioski w sprawie uzupełnienia lub skreślenia z listy uczestników zjazdu z głosem decydującym zgłasza się niezwłocznie do właściwego komendanta hufca, tak by ich rozpatrzenie możliwe było przed terminem zjazdu.

Po jego rozpoczęciu decyzję w sprawie uzupełnienia lub skreślenia z listy uczestników zjazdu z głosem decydującym podejmuje komendant chorągwi lub pełnomocnik komendanta chorągwi.

.

Czuwaj!

pwd Małgorzata Rosik

Rozkaz L7/2018

Rozkaz L.7/2018

1.Zarządzenia i informacje

1.2 Informacje

1.2.1 Działając na podstawie paragrafu 50 Statutu Związku Harcerstwa Polskiego- Komendant Hufca Uniejów zwołuje Zjazd Nadzwyczajny Hufca na dzień

30 październik 2018 roku w siedzibie Hufca ul. Kilińskiego 18 o godz. 17.00 w celu wyboru 1 delegata na Zjazd Chorągwi Łódzkiej ZHP.

1.2.2 Na podstawie pkt. 24 Ordynacji Wyborczej ZHP podaję listę osób z Hufca Uniejów posiadających czynne prawo wyborcze podczas Zjazdu Nadzwyczajnego

Lp.

Czuwaj!

pwd Małgorzata Rosik

Obóz Hufca ZHP Uniejów w Pobierowie – Lato 2018

Płonie ognisko i szumią knieje drużynowy jest wśród nas..... śpiewali harcerze nad morzem przy ognisku. W tym roku  pogoda nas nie rozpieszczała. Mieliśmy słońce i deszcz, ale to wzmocniło nasze charaktery. Zuchy i Harcerze dzielnie stawiały pierwsze kroki w pionierce obozowej, uczyli się słać łóżka i dbać o namioty. Zostały zawarte nowe znajomości. Pojechalismy na dwie wycieczki. Na wyspę Wolin do Centrum Słowian i Wikingów gdzie poznaliśmy zwyczaje sprzed wieków. Czynnie uczestniczyliśmy w warsztatach z gliną, z muzyką czy wyrabianiu ozdób z owczej wełny. Zwiedziliśmy również Muzeum Regionalne w Wolinie. Dowiedzieliśmy się, że Wolin to miasto Juliusza Cezara tak mówi legenda, to również słowiańska Wineta, która już w średniowieczu znana była, jako najbogatsze i największe miasto na całym północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Ciekawe zbiory muzeum zachęcały do pogłębiania wiadomości. Byliśmy również w  Latarni Morskiej w Niechorzu zbudowanej w 1866r  z której  dzieci  podziwiały okolicę, trzeciej co do wysokości na wybrzeżu Bałtyku. Poznaliśmy przy okazji wszystkie latarnie jakie są nad Bałtykiem w Parku  miniatur latarni morskich. Odbyliśmy również pieszą wycieczkę do Trzęsacza, gdzie na szczycie klifowego brzegu wznosił się niewielki fragment ściany Kościoła, który przed laty zbudowany był 2 km od brzegu. Po czym poszliśmy na krótkie metalowe molo. Były również liczne wędrówki wzdłuż morza, budowle z piasku i inne przeżycia o których jeszcze długo będziemy pamiętać.
Szum morza i lasu w czasie zasypiania pod namiotem to przyczyna naszych wyjazdów. Tego się nie zapomina. Nawiązane znajomości cenimy przez  długie lata.