Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Harcerze i zuchy Hufca ZHP Uniejów w piątek 13 kwietnia 2018 roku zebrali się na Placu Dębów Katyńskich w Uniejowie, gdzie mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oddali w ten sposób hołd ofiarom,  które pochodziły z Uniejowa i okolic, a znalazły się pośród ponad 20 tysięcy Polaków pomordowanych na Wschodzie w 1940 roku.
,,W kwietniu 1940 roku zamordowano tysiące Polaków, których grzebano w zbiorowych mogiłach, nie tylko w Katyniu, ale jak pokazują tabliczki na naszym pomniku w Bykowni, Charkowie, Miednoje i Kuropatach.(...) Spotykamy się tutaj od 10 lat. Jest to miejsce, w którym upamiętniliśmy ofiary zbrodni katyńskiej pochodzące z ziemi uniejowskiej. W 2008 roku posadziliśmy dęby katyńskie, a w 2010 roku odsłoniliśmy ten pomnik, który stał się symboliczną mogiłą. Plac Dębów Katyńskich stał się cmentarzem dla rodzin pomordowanych, obecnych również wśród nas dzisiaj" - mówiła Urszula Urbaniak z Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa. ,,Przekazujemy tę pamięć młodemu pokoleniu w przekonaniu, że takie zło, jakim była zbrodnia katyńska już nigdy i nigdzie nie będzie miało miejsca" - dodała prezes podczas uroczystości.

Rozkaz L8/2018

Związek Harcerstwa Polskiego Uniejów 05.04.2018
Komendant Hufca Uniejów
Im. Marii Konopnickiej

Rozkaz L.8/2018

1.Informacje i Zarządzenia
1.1.Informuję o unieważnieniu decyzji o zwołaniu Zjazdu Nadzwyczajnego Hufca na dzień 07.04.2018 r.

Czuwaj!
Komendant Hufca ZHP Uniejów
pwd Małgorzata Rosik

Żałoba w Hufcu Uniejów

Komendantka Hufca ZHP Uniejów
Zuchy,
Harcerki i Harcerze,
Instruktorki i Instruktorzy
Hufca ZHP Uniejów
Rozkaz Specjalny LS.2/2018
Druhny i Druhowie!
Phm Ewa Matusiak od wielu lat współtworzyła historię Hufca. Służba dla społeczeństwa była dla niej zaszczytem. Służbę pełniła z odpowiedzialnością i wielkim oddaniem. Była drużynową gromady zuchowej, wychowywała wiele pokoleń zuchów i harcerzy. Drużynowa drużyny artystycznej mażoretek. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Hufca w minionych kadencjach. Niezawodny przyjaciel, wspaniały Człowiek.
Żadne słowa nie wyrażą bólu, jakie wypełniają nasze harcerskie myśli i przenikają harcerskie serca po odejściu naszej instruktorki phm Ewy Matusiak.

Druhny I Druhowie!
1. Ogłaszam żałobę w Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego trwającą do 9 kwietnia 2018
2. Polecam odczytać rozkaz na specjalnych zbiórkach drużyn,
3. Polecam okryć kirem sztandar harcerski Hufca